LWC 2016 Interclub Youth - 50m Manikin Carry

50m Manikin Carry - men - A Final

1327
# Athlete(s) Time
21584
1
Andrey MAESE AZARENOK - Alcarreno De Salvamento (ESP)
00:31.20
21587
2
Bradley WOODWARD - Shelly Beach Surf Life Saving Club (AUS)
00:31.94
21588
3
Thorben SCHMIDT - Anklam (GER)
00:33.18
21590
4
Ben TAYLOR-WALSH - Leeds Phoenix Life Saving Club (GBR)
00:33.35
21593
5
Vincenzo D'ANGELO - Gym Sport Mania (ITA)
00:33.40
21594
6
Lorenzo MATTEI - Interamnia Fitness Teramo (ITA)
00:33.62
21596
7
Christian Gabriel CIPRIANO - Gym Sport Mania (ITA)
00:34.14
21599
8
Raul Marek SZPUNAR - Sirenas de Catarroja (ESP)
00:34.76

50m Manikin Carry - women - A Final

1328
# Athlete(s) Time
21600
1
Antia GARCIA SILVA - Club Acuático Umia (ESP)
00:37.67
21603
2
Emma HENDERSON - Union Life Saving Club (GBR)
00:37.72
21604
3
Rachel EDDY - Kurrawa Surf Life Saving Club (AUS)
00:37.93
21607
4
Nuria PAYOLA ANGLADA - Club Poliesportiu Santjoanenc (ESP)
00:38.29
21608
5
Malin THORWESTEN - Ennigerloh (GER)
00:39.51
21610
6
Jule STROTKÖTTER - Beckum-Lippetal (GER)
00:40.44
21612
7
Kim SICKING - Ascheberg-Herbern (GER)
00:41.26
21615
8
Karolina FASZCZEWSKA - Sileseia Rescue Team (POL)
00:41.77

50m Manikin Carry - men - B Final

8044
# Athlete(s) Time
21585
9
Jonas VON WERNE - Schwerte (GER)
00:33.81
21586
10
Davide RISATTI - Amici Nuoto Riva (ITA)
00:34.33
21589
11
Ferdinand BREHMER - Waldshut-Tiengen (GER)
00:34.94
21591
12
Lorenzo GUERZONI - Maranello Nuoto (ITA)
00:35.93
21592
13
Marc-Kevin SCHLEY - Anklam (GER)
00:36.38
21595
14
Alessio SANLORENZO - Interamnia Fitness Teramo (ITA)
00:36.80
21597
15
Robert LE ROUX - Marine Surf Lifesaving Club (RSA)
00:37.25
21598
16
Niels JESKE - Gluecksburg (GER)
00:37.51

50m Manikin Carry - women - B Final

8045
# Athlete(s) Time
21601
9
Giulia CALISTRI - Interamnia Fitness Teramo (ITA)
00:40.35
21602
10
Bruna PESOLE - Amici Nuoto Riva (ITA)
00:41.10
21605
11
Martina DALLARI - Maranello Nuoto (ITA)
00:41.43
21606
12
Elena SPAGNOLO - Amici Nuoto Riva (ITA)
00:43.20
21609
13
Julia FRITZ - Nieder-Olm/Woerrstadt (GER)
00:43.27
21611
14
Kim RÜDELSTEIN - Bedburg (GER)
00:43.36
21613
15
Celina SEIDEL - Rheurdt-Schaephuysen (GER)
00:43.85
21614
16
Renee BOUTER - Gouda Reddingsbrigade (NED)
00:45.26